بیماری کرونا در افراد مبتلا به سرطان

بیماری کرونا در افراد مبتلا به سرطان

آخرین بروزرسانی: 1398/12/12 دسته بندی: کرونا در گروه های خاص

توصیه هایی برای افراد مبتلا به سرطان

ویروس عامل بیماری کرونا جزئی از خانواده کروناویروس هاست که پیش از این نیز احتمال قرار گرفتن شما در معرض آنها وجود داشته است. بسیاری از ویروس های این خانواده عامل سرماخوردگی های خفیف می باشند. بنابراین لازم است کلیه روش هایی را که تاکنون برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مشابه به کار می بردید، ادامه دهید و به نکات زیر توجه داشته باشید: 

از تماس با افراد بیمار خودداری کنید.

دست های خود را مرتب با آب و صابون حداقل به مدت 20 ثانیه بشویید.

در هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان خود را  با دستمال بگیرید و سپس دستمال را در سطل دردار بیاندازید.

سطوح و وسایلی که مرتبا در معرض تماس هستند را ضدعفونی کنید.

در موارد غیر ضروری از منزل خارج نشوید.

در صورتی که هر گونه نگرانی در رابطه با سلامتی خود دارید،‌ با پزشک خود تماس حاصل کنید.

در صورتی که تحت درمان شیمی درمانی یا هرگونه درمان مهار کننده ایمنی می باشید،‌ نسبت به علائم خود آگاه باشید. سطح پایین سلول های خونی در این دوران باعث می شود که در صورت ابتلا به هرگونه بیماری،‌ سرعت پیشرفت آن بیماری شدت یابد. در صورت تب بالای 38 درجه سانتی گراد و یا بروز سایر علائم مرتبط با بیماری کرونا به پزشک خود اطلاع دهید.

با توجه به فصل شیوع کروناویروس،‌ شما در معرض ابتلا به ویروس انفلوانزا نیز هستید. در صورت ابتلا به انفلوانزا، ‌درمان های مهار کننده ایمنی و یا پیوند مغز استخوان (در صورت لزوم) باید به تعویق بیافتند. بنابراین،‌ برای جلوگیری از ابتلا با پزشک خود جهت تزریق واکسن انفلوانزا مشورت کنید.

طبق گزارش مرکز جهانی پیشگیری و کنترل بیماری های امریکا (CDC)،‌ تا کنون شواهدی دال بر انتقال این بیماری توسط کالای دارویی وارداتی وجود نداشته است. پس در رابطه با انتقال بیماری از طریق داروهای شیمی درمانی وارداتی از کشورهای با شیوع بالای کرونا ویروس مثل چین نگرانی وجود ندارد.