سالم‌سازی سبزيجات در شرايط عادی و خصوصا بحران كرونايی

سالم‌سازی سبزيجات در شرايط عادی و خصوصا بحران كرونايی

آخرین بروزرسانی: 1399/01/28 دسته بندی: چطور از خود مراقبت کنیم؟

با عنایت به اینكه سبزیجات آلوده به میكروب‌ها و تخم انگل‌ها (و بعضا ویروس‌ها در شرایط كرونایی امروز) می‌توانند، زمینه ابتلا انسان به انواع بیماری‌های انگلی و روده‌ای مانند اسهال‌ها، حصبه، شبه حصبه، وبا، یرقان و غیره و انتقال عفونت‌های ویروسی را فراهم نماید.
لذا به منظور پیشگیری از بیماری‌های فوق توجه عموم خانواده‌های محترم را به نحوه سالم‌سازی سبزیجات جلب می‌نماید.

سالم­ سازی سبزیجات شامل موارد زیر می­‌باشد:

  1. پاكسازی
  2. انگل زدایی
  3. -گندزدایی، میكروب كشی و ویروس كشی
  4. شستشو

1- پاكسازی:

ابتدا سبزیجات را بخوبی پاك كرده، شستشو دهید تا مواد زائد، گل و لای آن برطرف گردد.

2- انگل­زدایی:

سبزیجات پاكسازی شده را در یك ظرف 5 لیتری آب ریخته به ازاء هر لیتر آب 3 تا پنج قطره مایع ظرفشویی معمولی به آن اضافه كرده و قدری بهم بزنید تا تمام سبزی داخل كفاب قرار گیرد. مدت پنج دقیقه سبزی را داخل كفاب نگه داشته و سپس سبزی را به آرامی با دست از كفاب جدا نموده، داخل سبد سبزی شوی ریخته و مجدداً با آب سالم شستشو دهید تا تخم انگل­ جدا گردند و كفاب مذكور را در فاضلاب تخلیه نمایید.

3- گندزدایی، میكروب­‌كشی و ویروس­‌كشی:

نصف قاشق چای­خوری پودر پركلرین 70 درصد را در ظرف پنج لیتری پرآب ریخته كاملا حل كنید تا محلول ضدعفونی كننده بدست آید. سپس سبزی انگل­‌زدایی شده را برای مدت پنج دقیقه در محلول ضدعفونی كننده مذكور قرار داده تا میكروب­‌های آن از بین برود.

توضیح:

اگر پودر پركلرین در دسترس نباشد می­توان از 20 سی سی یا دو قاشق غذا خوری معمولی (با فرض هر قاشق 10 سی سی) مایع سفیدكننده یا وایتكس) هیپوكلریت پنج درصد (در پنج لیتر آب به مدت پنج دقیقه قرار دهید) این محلول حدود 0.02 درصد یا 200 میلی­گرم در لیتر كلر دارد. یا هر ماده ضدعفونی كننده مجاز دیگر كه در داروخانه یا سوپرماركت و یا خواربارفروشی­‌ها وجود دارد (طبق دستورالعمل مربوطه) استفاده گردد.

توجه: حتما بعد از كلرزنی با پودر پركلرین یا وایتكس بعد از مدت تماس 5 دقیقه ، خوب شستشو شود تا اثری از كلر باقی نماند.