سامانه اطلاع‌رسانی، خود‌ارزیابی و ثبت بیماران کرونا

انگ اجتماعی مرتبط با بیماری کرونا

آخرین بروزرسانی: 1398/12/11 دسته بندی: کرونا و سلامت روان

در حال حاضر در همه جای دنیا اکثر افراد در رابطه با این بیماری نگران هستند. ترس و اضطراب می تواند منجر به انگ اجتماعی به سمت چینی ها و یا اهالی قم و سایر شهرها با شیوع بالاتر بیماری شود. انگ و تبعیض می تواند هنگامی که افراد با بیماری های عفونی مانند کرونا درگیر می شوند، در ارتباط با جمعیت و یا یک ملیت خاص، حتی درصورتی که همه ی افراد در آن جمعیت در معرض ابتلا به آن بیماری نباشند، اتفاق بیفتد.

توصیه هایی برای افراد مبتلا به "اضطراب بیماری" در همه گیری کروناویروس جدید

آخرین بروزرسانی: 1398/12/22 دسته بندی: کرونا و سلامت روان

با شیوع کروناویروس جدید، طبیعی و لازم است که تا حدی استرس و اضطراب داشته باشیم. اضطراب طبیعی باعث می‌شود توصیه های پیشگیری را جدی بگیریم. پس با احساسات و فکرهای معمول خود نجنگید. اما گاهی این اضطراب‌ها شدید و طولانی می‌شود، یکی از شکل‌های تشدید شده این استرس‌ها "اضطراب بیماری" است. اگر مکرر نشانه‌های بیماری، مانند تب، را در خود چک می کنید، هر علامت کوچکی را به حساب بیماری می گذارید، مکرر به مراکز درمانی برای آزمایش مراجعه می کنید، به نکات ذکر شده در ادامه توجه کنید.

توصیه‌هایی برای افراد مبتلا به «وسواس» در همه گیری کروناویروس جدید

آخرین بروزرسانی: 1398/12/22 دسته بندی: کرونا و سلامت روان

با شیوع کروناویروس جدید، اغلب افراد اضطراب را تجربه می‌کنند و این مختص افراد مبتلا به وسواس نیست. اما این افراد ممکن است، واکنش شدیدتر و یا اضطراب بیش‌تری را تجربه کنند. اگر شما هم چنین شرایطی دارید به نکات ذکر شده در ادامه توجه داشته باشید.

توصیه‌هایی برای افراد مبتلا به «افسردگی» در همه گیری کروناویروس

آخرین بروزرسانی: 1398/12/22 دسته بندی: کرونا و سلامت روان

با شیوع کروناویروس جدید، تجربه اضطراب و نگرانی طبیعی است. از طرفی در قرنطینه خانگی ماندن ممکن است باعث غمگینی، بی حوصلگی و ترس شود، و در افرادی که از قبل افسردگی دارند ممکن است باعث بدتر شدن نشانه‌های بیماری شود. لطفا به نکات ذکر شده در ادامه توجه داشته باشید.

سوگواری در همه‌ گیری کرونا

آخرین بروزرسانی: 1398/12/24 دسته بندی: کرونا و سلامت روان

با همه‌گیری ویروس جدید کرونا در کشور، متاسفانه افرادی عزیزان خود را با این بیماری از دست می‌دهند. خانواده‌های سوگوار علاوه بر مصیبت از دست دادن عزیزشان، با شرایط سخت دیگری نیز مواجه هستند. بعلت خطر گسترش ویروس، اجازه برگزاری مراسم خاکسپاری معمول به نزدیکان داده نمی‌شود، خانواده‌ها فرصتی ندارند از عزیزشان خداحافظی کنند، بر سر مزار بروند و یا مراسمی درخور برای او بگیرند. اگر شما سوگوار عزیزی به دلیل کروناویروس هستید یا کسی از اطرافیان شما سوگوار است بدانید کنار آمدن با فقدان همواره سخت است اما بعضی کارها به سازگاری بهتر در این شرایط کمک می‌کند.

کاهش اضطراب کودکان در مورد بیماری کرونا

آخرین بروزرسانی: 1399/01/28 دسته بندی: کرونا و سلامت روان

همه گیر شدن بیماری‌های واگیر می‌تواند موجب اضطراب در همه افراد شامل کودکان شود. اضطراب کودکان تا حدود زیادی متاثر از شیوه مقابله والدین با اضطراب خود و نوع برخورد آنها با نگرانیهای فرزندانشان بوده و لذا آموزش مهارت‌های مدیریت اضطراب به والدین و نحوه برخورد مناسب با اضطراب کودکان، بهترین روش برای کاهش اضطراب کودکان است.

راننده عزیز: این روزها شما در داخل تاکسی، اتوبوس، یا مترو، بیشتر از هرکس دیگری در مورد ویروس کرونا و اخبار متفاوتی که از تعداد مبتلایان و مرگ ومیر ناشی از این بیماری در گوشه و کنار دنیا وکشورمان رخ داده، از زبان مسافرین می‌شنوید، توجه داشته باشید که شنیدن مدام این اخبار و یا دیدن مسافرانی با نشانه هایی از سرماخوردگی و سرفه های مکرر ممکن است در شما ایجاد نگرانی وترس از مبتلا شدن به بیماری کند.

راهنمای مدیریت استرس برای اماکن ورزشی درشرایط بحران (ویروس کرونا)

آخرین بروزرسانی: 1399/01/28 دسته بندی: کرونا و سلامت روان

مدیران و مربیان عزیز: این روزها ممکن است شما در اماکن عمومی مثل باشگاه ها زیاد در مورد ویروس کرونا و اخبار متفاوتی که از تعداد مبتلایان و مرگ ومیر ناشی از این بیماری در گوشه و کنار دنیا و کشورمان رخ داده، بشنوید، توجه داشته باشید که شنیدن مدام این اخبار و یا دیدن مشتریانی با نشانه هایی از سرماخوردگی و سرفه های مکرر ممکن است در شما ایجاد نگرانی و ترس از مبتلا شدن به بیماری کند.

مسئولین و کارکنان عزیز، این روزها ممکن است شما هم مثل خیلی از افراد جامعه در مورد ویروس کرونا و اخبار متفاوتی که از تعداد مبتلایان و مرگ ومیر ناشی از این بیماری در گوشه و کنار دنیا و کشورمان رخ داده، بشنوید، توجه داشته باشید که شنیدن مدام این اخبار و یا دیدن افرادی که به شما مراجعه میکنند، به ویژه مصرف کنندگان مواد که به دلیل رفتارهای پرخطر در معرض آسیب و یا خطر بیشتری هستند و ممکن است علایمی از سرماخوردگی و سرفه های مکرر داشته باشند، در شما نگرانی و ترس از مبتلا شدن به بیماری ایجاد کند.

کودکان در همه‌گیری ویروس کرونا

آخرین بروزرسانی: 1399/01/28 دسته بندی: کرونا و سلامت روان

کودکان مانند بزرگسالان و حتی بیشتر از آنها تحت تاثیر بحرانها و استرسها قرار میگیرند، کودکان ممکن است با توجه به سنشان واکنشهای هیجانی و افکار مختلف مانند دنبال مقصر گشتن، بزرگنمایی خطرات، یا انکار خطرات، داشته باشند. هرچند اغلب نمیتوانند در مورد آن به خوبی صحبت کنند و ممکن است به شکلهای متفاوتی به آن واکنش نشان دهند، مثلا به والدین بچسبند، گوشه‌گیر، مضطرب، بی‌قرار، عصبانی شوند و حتی شب‌ادراری پیدا کنند.