مناطق پرخطر

(آخرین بروزرسانی داده ها: 1399/02/20)
هشدار!

هموطن گرامی، خواهشمند است از خروج غیر‌‌ اضطراری از منزل به‌شدت خودداری فرمایید و در صورت اضطرار، هنگام خروج از منزل، همه الزامات بهداشتی پیشگیری از کرونا را طبق دستور‌العمل‌های وزارت بهداشت رعایت فرمایید. محلات زیر، مواردی هستند که افراد مبتلا به کرونا، در ایام قبل از بستری تردد بیشتری داشته‌اند و از زرد تا قرمز این میزان تردد رو به افزایش است. هنگام مراجعه به این محله‌های پرخطر حتما موارد بهداشتی را با دقت تمام انجام دهید.

درباره داده ها و نحوه محاسبه نتایج

آخرین بروزرسانی داده ها: (1399/02/20)

امروزه زندگی همه ما تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفته است و برای اتخاذ تصمیمات درست در این هنگام لازم است تا علاوه بر دریافت آموزش‌های درست، بتوانیم اطلاعاتی نیز از شرایط بیماری در سطح شهر و محلات داشته باشیم. برای اینکه تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد داشته باشیم با تحلیل داده‌های متعدد و با حفظ حریم شخصی و محرمانگی داده‌ها، میزان تردد افراد بیمار دو هفته پیش از بستری در اماکن مختلف بررسی شده و با استفاده از تحلیل متن مناطق مشخص شده است. اماکن آلوده‌تر اماکنی هستند که بیماران بیشتری در آنجا تردد داشته‌اند.

علت زمان‌بر بودن فرایند به‌روزرسانی، زمان مورد نیاز برای پاک‌سازی ، آماده‌سازی ، یکپارچه‌سازی ، تحلیل و نهایی‌سازی اطلاعات و همچنین طولانی بودن فرایندهای تبادل داده بین‌سازمانی با رعایت پروتکل‌های محرمانگی داده‌ها است.

همچنین در راستای حفظ سلامتی کسب و کارها و هموطنان عزیز، لیستی از اماکنی که بیش از 6 بیمار به آنها مراجعه داشته‌اند به صورت مرتب برای دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال شده تا فرایند گند‌زدایی به صورت هدفمندتر بتواند صورت گیرد.

این پروژه توسط تیم پزشکی، تحلیل داده و اپیدمیولوژی مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر پژوهشگاه علوم و غدد دانشگاه علوم پزشکی تهران و تیم تحلیل داده و برنامه‌نویسی شرکت دانش‌بنیان گروه ایده‌سازان فناوری ویستا و با حمایت تام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. بزودی با حمایت سایر سازمان‌های کشور اطلاعات دقیق‌تری در اختیار شما هموطنان گرامی قرار خواهیم داد.